20190222154638.JPG, фото
22 лютого 2019 року
останні оновлення: 22 лютого 2019 року

На Волині обговорювали проблемні питання легалізації

20 лютого 2019 року під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука відбулось засідання чергової робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення облдержадміністрації.

Про результати проведеної роботи та вжиті заходи доповідали представники Держпраці у Волинській області, Державної фіскальної служби, управління Пенсійного фонду України в області та голови відповідних робочих груп міст: Луцька, Нововолинська, Володимир-Волинського та Ковеля.

Так, за даними управління Держпраці у Волинській області у 2018 році проведено 384 іспекційних відвідувань суб’єктів господарювання, що використовують найману працю, в тому числі з питань оформлених трудових вдносин проведено 239 інспекційних відвідувань.

За результатами відвідувань з питань оформлення трудових відносин виявлено:

 - 413 працівників, які працювали без укладення (оформлення) трудового договору;

 - 111 роботодавців, які використовують найману працю без укладення (оформлення) трудового договору;

 - 112 працівників, що виконують роботу на підставі цивільних договорів, які мають ознаки трудового договору;

 - 12 роботодавців, які використовують найману працю на підставі цивільних договорів, що мають ознаки трудового договору.

Керівниками управління Держпраці області винесено постанову про накладення штрафів (стаття 265 КЗпП України ) на загальну суму 37,7млн гривень.

Протягом 2018 року до управління Держпраці у Волинській області надійшло 539 звернень в тому числі 41 з питань  неоформлення працівників роботодавцями .

Разом з тим, протягом січня-грудня 2018 року по області працевлаштовано на 11,9 тис. осіб більше, ніж звільнено.

В розрізі галузей економіки найбільший відсоток працівників, які отримують заробітну плату на рівні або менше законодавчо встановленого мінімуму у сферах транспорту, поштової та кур’єрської діяльності – 17,2 %, охороні здоров’я – 24,2 %, сільському господарстві – 16,7 відсотка.

За результатами роботи членами робочої групи прийняті відповідні рішення.

 

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації