20200325153846.jpg, фото
25 березня 2020 року
останні оновлення: 05 березня 2021 року

Увага!!!! Важлива інформація про попередження шахрайства під виглядом роботи соціальних служб

Із запровадженням карантинних обмежень в Україні збільшується кількість повідомлень про шахрайські схеми, автори яких полюють за пенсіонерами та іншими довірливими громадянами.

Невідомі стукають у двері і просять пустити до оселі під приводом проведення дезинфекції, а потім обкрадають.

Шахраї почали обхід пенсіонерів під виглядом працівників Пенсійного фонду. Так, нібито «завідувач фонду» дзвонить пенсіонерам і повідомляє, про необхідність терміново поміняти старе пенсійне посвідчення на електронне. Для цього навіть ходити нікуди не треба — за посвідченням прийдуть дві співробітниці, які потім, через 5 днів, принесуть нове посвідчення. Цікаво, що одночасно від пенсіонерів вимагають, щоб вони поклали всі наявні вдома готівку на картку. Приїхали шахрайки забирають гроші, посвідчення і їдуть.

Під виглядом волонтерів аферисти обходять одиноких пенсіонерів і пропонують допомогу в купівлі продуктів чи ліків. Потім забирають гроші і зникають.

Злодії під виглядом співробітників епідеміологічної служби просять всіх покинути приміщення на час дезінфекції. Після «знезараження» з квартири пропадає все цінне.

Шахраї в медичних масках роблять крадіжки приватних квартир.

Аферисти пропонують придбати онлайн аптечку «Стоп-коронавірус», обіцяючи відправити її в будь-який момент і навіть надають знижки на масові замовлення.

Аналогічним чином збільшується кількість пропозицій про продаж «новітньої вакцини проти коронавіруса за ціною від 2500 гривень, а також профілактичних, які нібито можуть «вберегти від будь-якого вірусу». У кращому випадку, довірливим покупцям «впарюють» лікарський засіб, який використовують для профілактики застуди.

В Інтернеті пропонують купити медичні маски та дезінфікуючі засоби, обіцяючи відправити товар після повної передоплати. У підсумку покупець не отримує своє замовлення і втрачає гроші.

З огляду на усе вищезазначене, департамент соціального захисту населення облдержадміністрації рекомендує підвідомчим установам НЕВІДКЛАДНО донести до відома громадян похилого віку, які перебувають у них на обслуговуванні (в територіальних центрах / центрах надання соціальних послуг) викривальну інформацію та застереження, щоб вони не впускали до квартир невідомих людей, а у разі виникнення таких випадків негайно телефонували до соціального робітника, який їх обслуговує.

Також, департамент соціального захисту населення рекомендує по можливості виготовити і роздати своїм підопічним інформаційні листівки щодо алгоритму обслуговування під час надзвичайної ситуації, в яких обов’язково зазначити, що соціальні робітники не проводять дезінфекцію, тощо.

 

Департамент соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації