20210508090716.jpeg, фото
08 травня 2021 року

День пам’яті та примирення – день історичної пам'яті та поваги до минулого

Звернення голови облдержадміністрації у зв’язку з Днем пам’яті і примирення 

Шановні волиняни! Дорогі ветерани!

Уже 7 років поспіль Україна продовжує традицію відзначення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в європейському дусі пам’яті та примирення.

Сьогодні українці разом з усім світом вшановують жертв Другої світової війни, адже саме 8 травня в далекому 1945 році нацистська Німеччина визнала свою капітуляцію. У День пам’яті та примирення ми з глибокою повагою згадуємо тих, хто загинув на полях битв, в нацистських катівнях та концтаборах. Віддаємо данину пам’яті усім загиблим, які віддали своє життя заради перемоги, за наше щастя і свободу.

Ми пам’ятаємо, що Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Та, переосмислюючи ті події, руйнуючи радянські історичні міфи, ми вибудовуємо чесний діалог щодо складних сторінок минулого. Ми розуміємо – незважаючи на те, що найзапекліші бойові дії відбувалися на території України, ворога зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. 

Цей день ми визнаємо як день історичної пам'яті та поваги до минулого свого народу. Він є застереженням для усього світу, що не можна вирішувати міжнародні питання збройним шляхом чи анексією. Війна – це не лише танки, гармати та бої, війна – це життя мільйонів людей протягом років у надважких умовах. Це скалічені людські долі, ненароджені життя, спустошені землі. 

Переконаний, що кожен з нас усвідомлює цінність миру та свободи. Адже сьогодні наш народ зараз знову змушений зі зброєю захищати свій вибір жити у вільній, незалежній державі. 

Тому вшановуючи подвиг, який здійснювали наші діди зі зброєю в руках, ми віддаємо данину глибокої поваги вам, дорогі ветерани Другої світової. Низький вам уклін за вашу мужність, самопожертву та силу духу. Ми пишаємося вашим подвигом. 

У цей пам’ятний день щиро зичу вам та вашим родинам миру, здоров’я,  оптимізму, родинного затишку та благополуччя.  

Голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко