20221118130426.JPG, фото
18 листопада 2022, 13:04

На Волині відкрили оновлене неонатальне відділення

Вчора, у Всесвітній день недоношених дітей, у Луцьку відкрили центр для виходжування найменших немовлят в обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства. Участь у відкритті оновленого відділення також взяла заступниця голови облдержадміністрації Мирослава Якимчук.

Привітати медиків із професійним святом та завершенням капітальної реконструкції прийшли представники влади та забудовники, а головне – здорові та усміхнені юнаки і юнки, що свого часу були пацієнтами неонатального центру.

Фіолетовий колір – символ Міжнародного дня передчасно народжених дітей. Про це нагадує уніформа персоналу та незначні, однак влучні деталі інтер’єру. Як розповіла директорка медоб’єднання материнства і дитинства Ірина Горавська, відділення для особливих малюків не знало ремонту понад три десятиліття. Сама реконструкція тривала 2 роки.

«Сьогодні для усіх нас довгоочікуваний день. У цей важкий для країни час ми усе ж маємо привід для радості – сучасний і мультифункціональний центр, де виходжують і повертають до здорового життя наших крихіток. Це був не просто ремонт, а технологічно складна реконструкція систем життєзабезпечення», – Ірина Горавська подякувала будівельникам за досконалу роботу та представникам влади за виділені із бюджету кошти на оновлення.

Відтепер неонатальне відділення має дві реанімації для новонароджених на 12 місць, операційну, палати для діток з мамами та сучасне обладнання. Кожного року тут виходжують близько 300 передчасно народжених малюків, найменші з яких були вагою 420 грамів. Крім того, оперують немовлят із вродженими вадами, повертаючи їм можливість здорового життя. При відділенні працюють виїзна бригада та 2 реанімаційні автомобілі, адже у центр доправляють пацієнтів з усієї Волині.

До слова, присутньою на відкритті була одна із колишніх пацієнток відділення. «Для мене було дуже важливо приїхати сьогодні сюди і обійняти моїх рятівників. З народження і до 3-ох років тут був мій другий дім, а двоє працівників лікарні стали моїми хресними батьками. Завдяки усім вам ми, поспішайки, зараз маємо здорове і щасливе життя», – подякувала персоналу вже 20-річна Дарина.