20211005211147.JPG, фото
05 жовтня 2021 року

Старт опалювального сезону на контролі в керівництва області

Опалювальний сезон 2021-2022 та тарифи на теплопостачання і гарячу воду – основні обговорені питання наради, що відбулась під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка та голови обласної ради Григорія Недопада 5 жовтня 2021 року з головами територіальних громад області, районних рад, керівниками комунальних закладів та структурних підрозділів ОДА.

Як відомо, цьогоріч у світі спостерігається рекордне зростання ціни на газ. У Європі ціна вперше перетнула позначку у тисячу доларів за тисячу кубометрів. Для нашої області, як і для всієї країни, питання тарифів кожного року важливе, а враховуючи ціни на газ, які залежать від європейського ринку, цьогоріч є дуже непростим.

Відповідно нещодавно за дорученням Глави держави Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України і Палата місцевих влад Конгресу підписали Меморандум, згідно якого до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду не зростатимуть. Так, ціна газу становитиме 7,4 грн за 1 куб. м для населення та 13,6 грн за 1 куб. м для бюджетних установ.

Зокрема, в основі меморандуму є домовленість про те, що місцева влада не буде підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні порівняно із попереднім.

Тому на Волині вирішили обговорити проблемні питання та стан справ детально, аби опалювальний сезон пройшов стабільно та без збоїв.

Як стало відомо, на сьогодні не проста ситуація склалась саме для бюджетних установ. Адже, як зазначив директор департаменту фінансів ОДА Ігор Никитюк, при існуючій вартості енергоносіїв орієнтовна незабезпеченість бюджетних установ на оплату комунальних послуг у межах області сягне 400 мільйонів гривень.

«Пропозиції від облдержадміністрації про перегляд показників державного бюджетну на 2022 рік в частині збільшення видатків на оплату енергоносіїв уже спрямовані до Кабміну та Мінфіну. Щодо обласного бюджету, то найближчим часом на зазначені видатки плануємо спрямовати 21 мільйон додаткової дотації», - зазначив Ігор Никитюк.

Тож враховуючи, що днями стартує опалювальний сезон, вирішили, що наразі необхідно усім скоординувати свої дії та підійти до усього максимально виважено.

Управління інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації.