20230526114925.JPG, фото
26 травня 2023, 11:47

У Волинській ОДА обговорили пріоритети програми соціальної підтримки дітей та сімей з дітьми

На Волині працюють над підготовкою проєкту програми «Підтримка громад області щодо розбудови системи захисту прав дітей та розвитку послуг для сімей з дітьми», яка буде реалізовуватися за підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ.

25 травня 2023 року під керівництвом заступниці голови ОДА Мирослави Якимчук відбулося перше засідання робочої групи. Участь у засіданні взяли міжнародні експерти Андро Гігаурі та Томаш Іванов, експертка ЮНІСЕФ Олександра Чуркіна та експертка з питань захисту дітей ЮНІСЕФ Світлана Стельмах.

Слід зазначити, що Волинь – пілотна область, де за допомогою Дитячого Фонду ООН буде створюватися нова система кращого догляду для дітей, підтримки сімей і зміцнення спроможності громад у сфері захисту прав та інтересів дітей. 28 квітня 2023 року між Волинською ОДА та Дитячим фондом ООН було підписано Декларацію про співпрацю.

Відтак, члени робочої групи обговорили основні напрямки на яких буде зосереджена Програма. Попередньо це – захист прав дітей, соціальні послуги, освіта та медичне забезпечення. Керівники профільних структурних підрозділів ОДА озвучили свої пропозиції до програми.

Начальниця служби у справах дітей облдержадміністрації Алла Онищук розповіла, що громади області зацікавленні та готові до співпраці з представництвом. Адже для багатьох така співпраця буде своєрідним поштовхом до створення та подальшого розвитку якісної системи соціального захисту дітей.