20230120154810.jpg, фото
20 січня 2023, 15:47

У Володимирі і Ковелі функціонують гінекологічні кабінети для жінок, які постраждали від насильства та жінок з інвалідністю

У грудні 2022 року на базі Володимирського ТМО та Ковельського пологового будинку розпочали функціонувати гінекологічні кабінети для жінок, які постраждали від насильства та жінок з інвалідністю. Тут можна отримати медичну та психологічну допомогу КОНФІДЕНЦІЙНО та БЕЗКОШТОВНО. Слід зазначити, що кабінети працюють цілодобово.

Перевагою цих кабінетів є професійний лікарський персонал, який пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства. Також вони мають сучасну техніку, серед якої крісло-трансформер для маломобільних жінок. Окрім того, кабінети забезпечені необхідними препаратами й засобами для захисту репродуктивного здоров'я, профілактики статевих інфекцій.

За місяць роботи кабінетів ні одна жінка не звернулася за послугами. Тому сьогодні, 20 січня 2023 року, в головній адмінбудівлі області відбувся круглий стіл щодо узгодження механізмів поширення інформації про гінекологічні кабінети. Захід відбувся за участі заступниці голови ОДА Мирослави Якимчук, представників ГО «Розвиток Волині», соцустанов, медичних закладів, правоохоронних органів та керівництва РВА та міськрад Ковельщини й Володимирщини.

«Саме медичні працівники першими виявляють жінок, які постраждали від насильства. Тому надзвичайно важливо надавати таким жінкам не лише професійну медичну, а й психологічну допомогу, – зазначила керівниця ГО «Розвиток Волині» Ірина Колковська. – Надзвичайно мало жінок звертаються за допомогою через різні стереотипні переконання, серед яких і сором через домашнє насильство. Ми хочемо, щоб фізичне та ментальне здоров'я у жінок стояло на першому місці та переважало стереотипне мислення».

Мирослава Якимчук погодилася зі сказаним та зазначила, що підняті питання є дуже актуальними не лише для Волинської області, а й для України. Тому запевнила про тісну співпрацю ОДА з громадською організацією та її партнерами.

Гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу знаходяться:
📍у пологовому будинку Ковельського МТМО за адресою: м. Ковель, вул. Вітовського, 22. ☎️ Тел. 050 468 15 73;
📍на базі Володимирського ТМО за адресою м. Володимир, вулиця Шпитальна (Павлова), 20.

Кабінети обладнані Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund разом із ГО Розвиток Волині за підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine та Міністерства закордонних справ Данії.