20250702164701.JPG, фото
02 липня 2025, 16:41

Кабмін оновив порядок оплати роботи експертних команд

Заступник начальника Волинської ОДА Олександр Троханенко провів щомісячну робочу нараду щодо діяльності експертних команд, які здійснюють оцінювання повсякденного функціонування осіб. Обговорили поточний стан справ, а також зміни, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року № 769, якою внесені зміни до реалізації Програми медичних гарантій.

Зокрема, йдеться про новий механізм оплати праці членів експертних команд та адміністраторів: з 1 липня поточного року вони отримуватимуть оплату за кожен окремий випадок оцінювання, а не сумарно, розповіла заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Людмила Рожко.

Загалом на Волині діє 64 експертні команди у 10 закладах охорони здоров’я, до роботи залучено 224 лікарі та 28 адміністраторів. За перше півріччя ними проведено більше 8 тисяч оцінювань повсякденного функціонування осіб, рішення про встановлення групи інвалідності прийнято для 6 546 осіб. Експертні команди працюють злагоджено, доступні усі спеціалісти. Очікування в деяких напрямках, наприклад кардіо-неврологічний, можуть бути трохи довшим, однак ситуація не критична. До слова, створено додаткові кардіо-неврологічні групи у травні у Нововолинській ЦМЛ.

Заступник голови ОДА поцікавився проблемними питаннями у роботі команд. Зокрема зверненнями, що надходять на «гарячу лінію», пов’язаними зі скаргами та оскарженням рішень.

Так, частина відмов пов’язана зі зміною критеріїв і не всі раніше встановлені діагнози сьогодні відповідають оновленим умовам. Це викликає певне непорозуміння серед громадян, однак із кожним проводиться індивідуальна робота та пояснення. Щодо механізму подачі оскарження: доки не працює функція електронної подачі, оскарження рішення здійснюється впродовж 40 днів після винесення рішення через сімейного лікаря у паперовому форматі. Термін розгляду скарги до 30 днів.

Представниця обласного управління Пенсійного фонду звернула увагу на необхідність дотримання термінів тривалості медичних висновків тимчасової непрацездатності і вчасного направлення на оцінювання повсякденного функціонування.

Водночас, Олександр Троханенко зауважив наявність позитивної динаміки, адже кількість розглянутих справ зростає, а кількість відмов знижується. Також найближчим часом буде проведено додаткові роз’яснення для експертних команд, керівників комунальних медичних закладів та приватних надавачів медичних послуг.