На Волині посилюють підтримку українців, які повертаються з тимчасово окупованих територій
Питання забезпечення комплексної допомоги громадянам України, які повертаються на підконтрольну Уряду територію через пункт пропуску «Мокрани – Доманове», обговорили під час щотижневої оперативної наради очільника області Івана Рудницького.
Як доповів заступник голови облдержадміністрації Роман Романюк, з травня минулого року діє затверджений Порядок взаємодії усіх суб’єктів, задіяних у процесі зустрічі та супроводу громадян, які виїжджають із ТОТ. Йдеться про координацію між обласним управлінням СБУ, поліцією, прикордонниками, Волинською обласною військовою адміністрацією та Ковельською РВА.
За цей час державний кордон через пункт «Доманове» перетнуло більше 5 тисяч осіб, з них 272 дитини. Вже цьогоріч, станом на початок липня, через «Доманове» повернулись 2823 українців, що свідчить про зростання кількості евакуйованих.
Транспортування громадян до міста Ковель відбувається за підтримки партнерських організацій, в тому числі громадської організації «Helping to life», благодійних фондів «Карітас-Волинь» та «Рокада», також в разі необхідності залучають автомобіль швидкої допомоги. У місці компактного перебування, яке надається релігійними громадами, забезпечується тимчасове проживання. Партнери з «Плурітон», Червоного Хреста, World Central Kitchen та інших організацій долучаються до координації та підтримки евакуйованих людей.
Додатково, з Ковеля людям пропонують допомогу з подальшим переїздом, допомагають з придбанням квитків, а найбільш вразливим категоріям надається фінансова підтримка.
Роман Романюк зауважив, що необхідно посилити міжвідомчу взаємодію, перш за все з огляду на зростання кількості дітей, які повертаються з ТОТ. Адже фіксують випадки прибуття дітей без супроводу дорослих. У зв’язку з цим є необхідність покращити координацію дій зі службами у справах дітей, медиками та психологами.
Також заступник голови ОДА повідомив, що житлові ресурси області для тимчасового розміщення практично вичерпані, тож на Волині працюють над створенням у Ковелі транзитного центру з усіма необхідними умовами. До цього також залучають міжнародних партнерів, таких як ЮНІСЕФ.