20191205172504.jpg, фото
05 грудня 2019 року

У перспективі ми відійдемо від інтернатів, – Юлія Соколовська

Сьогодні, 5 грудня 2019 року, директор департаменту соціального захисту населення Оксана Гобод та начальник управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Людмила Плахотна беруть участь у засіданні координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, що проходить у місті Києві.

Засідання проходило за участі Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, представників Уряду, місцевого самоврядування та міжнародних експертів. Метою заходу є почати новий відлік у реформуванні інтернатів та поширенні сімейних форм виховання дітей.

«Сьогодні ми розробили моніторингові інструменти, які дозволяють у кожному окремому інтернаті країни відстежувати процеси реформування цієї сфери. Це дозволить нам у перспективі позбутись такого явища, як інтернати. Особливо розвиваючи сімейні та наближені до сімейних форми виховання, – наголосила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

«Сьогодні 100 тис. дітей перебуває в інтернатах, і лише 6 тисяч з них є сиротами – це діагноз системі. 10% соціалізації дітей після інтернату – це дуже промовиста цифра, яку ми маємо змінити. Діти після інтернату повинні мати щонайменше рівні можливості у порівнянні з тими, хто виховується у сім’ях. Завдання Уряду на наступні 5 років – вдвічі зменшити кількість дітей в інтернатах», – сказав Прем’єр міністр України Олексій Гончарук.

Довідково:
За даними Міністерства соціальної політики України 85% коштів, що виділяються на сферу утримання інтернатів фінансують потребу самих закладів, а не прямі потреби дітей. Ефект від виховання дітей у інтернатах незадовільний – близько 90% випускників не готові до самостійного життя, 50% схильні до правопорушень, 23% стають безхатченками, близько половини мають затримки мовного розвитку або моторики.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.